banner big

Služby

V NewHuman centre vám ponúkam širokú ponuku procedúr a služieb. Príjdite si oddýchnuť a nechajte svoje telo zrelaxovať po náročnom dni. Masáže a energetické procedúry vám dobijú baterky a budete sa cítiť omnoho lepšie.

Kraniosakrálna biodynamika

Jemná dotyková masáž cez oblečenie, kde pracujeme s pulzáciou tela, ktorá sa optimalizuje, najmä v oblasti: hlava, krk, ramená, solar, kríže, bedrá, kostrč, kolená a členky. Kraniosakrálna biodynamika sa na rozdiel od iných foriem kraniosakrálnej terapie zameriava na klientov vnútorný samoliečivý proces v tele. Terapeut upriamuje svoju pozornosť na celok, nie na jednotlivé časti tela.
Biodynamický prístup v priebehu ošetrenia podporuje rozpustenie vzorcov napätia a obnovuje plynutie tekutín a energií. Posilnenie a vytváranie zdrojov v organizme, nájdenie vnútorného pokoja a sily, schopnosť riešenia rôznych zdravotných ťažkostí. Pomáha pri: - migréne, bolestiach svalov, kĺbov, očí - regenerácii vnútorných orgánov na fyzickej i energetickej úrovni - stuhnutosti chrbtice, jej vykrivenia, zharmonizovanie toku energie cez chrbticu - energetickom deficite a vyčerpanosti - problémoch s pohlavnými orgánmi na fyzickej i emočnej úrovni - stavoch po zlomeninách, a poúrazových stavy - harmonizácii nervového systému Klient nadviaže svoje vlastné a pevné spojenie s Dychom života, s prírodou, vlastnými snami a hlbokou radosťou.

Aromaterapeutická masáž Raindrop

Unikátna terapeutická metóda, pri ktorej sú používané oleje terapeutickej triedy „A“ od firmy YoungLiving. Technika Raindrop je účinnou a neinvazívnou metódou, ktorá využíva antivírové, antibakteriálne a protizápalové vlastností niekoľkých kľúčových esenciálnych olejov a napomáha telu udržať, poprípade obnoviť prirodzený tvar chrbtice. Vďaka spojeniu účinkov terapeutických esenciálnych olejov a špeciálnych masážnych technik je Raindrop účinnejšou metódou než klasická masáž, zvyšuje terapeutický účinok masáže.

Využíva sa i k liečbe problémov, ktoré nie sú priamo spojené s problémami s chrbticou, napríklad pri infekcii dýchacích ciest, zažívacích ťažkostiach, hormonálnych problémoch alebo nedostatočnej funkcii pečene. Jedna aplikáci Raindrop môže byť dostačujúca pre harmonizáciu a uvoľnenie tela. Pre tých, ktorí pracujú na štrukturálnej nerovnováhe organizmu alebo potrebujú emočnú podporu, môžu zvoliť pravidelnú dvojtýždennú aplikáciu Raindrop, aby v liečbe postupovali ďalej dopredu. Mnohí po absolvovaní techniky zaznamenávajú zmiernenie alebo ustúpenie bolesti, prípadne horúčky, zlepšenie pohyblivosti, celkový pocit pokoja a obnovení chuti do života. Oleje pôsobia niekoľko dní po terapii, počas ktorých prebieha liečenie a vyrovnávací proces.

Metamorfózna technika

MT je konkrétnou metódou premeny (metamorfózy). Príjemná, relaxačná, jemná a veľmi účinná metóda pre uvoľnenie citových a emocionálnych blokov a schém, vytvorených v období prenatálneho vývoja. Takto vytvorené energetické bloky sa potom odrážajú v praktickom živote človeka na úrovni fyzických chorôb, psychickej nerovnováhy, rôznych stresov a porúch chovania. Výborná pre vyrovnanie hyperaktivity, porúch sebaovládania, agresivity, autizmu, pre tehotné matky a zdravý vývoj ich babätiek.
Je to výnimočná metóda pre uvoľnenie duševných tráum, strachov a stresov, ktoré nevedome ovplyvňujú naše životy a blokujú a obmedzujú náš prirodzený stav bytia. Jej aplikácia pôsobí na zlepšenie zdravia, na prísun vnútornej sily, radosti, psychickej vyrovnanosti a plné využitie vlastných schopností a tvorivosti. MT je založená na princípe uvoľnenia energie vyživujúcej bloky, ktoré vznikli z psychických stresov plodu a matky od počatia po narodenie, ktoré sa fixujú na reflexné zóny chrbtice, chodidiel, rúk a hlavy. V týchto častiach tela je zachytená celá časová perióda prenatálneho obdobie - od počatia až po moment narodenia. MT má hlboký a nenásilný účinok, je úspešná pri riešení zdravotných problémov aj veľmi starého pôvodu. Aplikuje sa prostredníctvom jemných dotykov na reflexných zónach chodidiel, rúk a hlavy. Nemá žiadne vedľajšie účinky. Dôležitým detailom je, že pri nej netreba hovoriť o osobných problémoch a o zdravotných ťažkostiach. Je vhodná pre deti aj dospelých a nemá žiadne vedľajšie účinky. Metamorfózna technika je unikátom svojho druhu, pretože pomáha dodať nový impulz našej vlastnej vnútornej sile a ktorá nám pomáha čo najlepšie využiť náš potenciál. Pre naštartovanie premeny metamorfóznou metótou je doporučených 10 sedení s časovým odstupom 7 – 10 dní medzi jednotlivými sedeniami.

Reiki

Reiki je čistá energia, ktorá sa dotýka všetkého živého na našej planéte. Upokojuje myseľ a pomáha nám, aby naša energia bola čistejšia. Rozpúšťa bloky vytvorené v energetickom tele a pomáha harmonizovať telo a myseľ. Dlhodobo nastoľuje rovnováhu, ktorá je potrebná na udržanie nášho zdravia, zmierňuje bolesť a odstraňuje vedľajšie následky choroby. Človek si môže svojim myslením, nesprávnym postojom k svojmu okoliu, nevyriešenými emocionálnymi problémami, hnevom a stresom zablokovať
energiu v tele. Stres dokáže spôsobiť aj únik životnej energie. V tele sa začne vytvárať disharmonický stav a ten sa prejavuje bolesťami na fyzickom tele alebo vnútorných orgánoch. Potom prichádza choroba, ktorá nás zastaví a núti nás chápať jej skutočné príčiny. Vďaka Reiki sa orgány zásobujú energiou, zvyšuje sa kvalita našej vnútornej energie a aktivizujú sa vlastné sily organizmu. Svojím pôsobením čistí energetické dráhy a vyrovnáva energetické pole človeka. Telo sa čistí od nazhromaždených jedovatých látok a znížením hladiny stresu sa prispieva k uzdravovaniu.

Liečenie telovými sviečkami

Metóda liečenia telovými sviečkami je veľmi stará, používali ju už naši predkovia na rôznych územiach - starí Mayovia alebo Egypťania, boli známe v Číne, v Indii ale aj v našich oblastiach. Sviečky odstraňujú škodlivú energiu a uvoľňujú blokády v tele. Využívajú sa na úľavu od bolesti a miernenie zápalov pohybového aparátu. Sviečky sú vyrobené z ľanu alebo bavlny, nasiaknutej včelím voskom a prírodnými éterickými olejmi - v tvare lievika.
Svojim pôsobením povzbudzujú telu vlastné liečivé sily a tak harmonicky a bez vedľajších účinkov navodia rovnováhu v tele, odstránia korene ochorenia a môžu zmierniť, odstrániť lokálne bolesti a zápaly. Telové sviečky pomáhajú liečiť svalové a reumatické bolesti, bolesti chrbtice a hlavy, choroby z nachladnutia, dýchacie cesty, tráviace a vylučovacie ťažkosti, niektoré nervové problémy. Sviečky odstraňujú škodlivú energiu a uvoľňujú blokády v tele. Využívajú sa na úľavu od bolesti a miernenie zápalov pohybového aparátu. Svojim pôsobením povzbudzujú telu vlastné liečivé sily a tak harmonicky a bez vedľajších účinkov navodia rovnováhu v tele, odstránia korene ochorenia a môžu zmierniť, odstrániť lokálne bolesti a zápaly. Aplikácia nespôsobuje žiadnu bolesť ani nepríjemné pocity výrazného tepla od horiacej sviečky. Upozornenie: Neodporúčame aplikovať po operáciách, pri úrazoch a krvácaní, pri alergií na včelie produkty alebo použité byliny. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov a tehotné ženy - najmä na oblasť drieku a pupka.

Harmonizácia čakier

V tele každého človeka sa nachádzajú čakry - energeticko-informačné centrá, ktoré spájajú naše jemno hmotné telo s fyzickým. Funkciou čakier je prijímať, premieňať a rozvádzať najrôznejšie druhy energie do celého tela. Spodné čakry rotujú pomalšie a vzťahujú sa k základným ľudským požiadavkám a citom. Jemnejšie energie horných čakier zodpovedajú vyšším duševným a duchovným snahám a schopnostiam človeka.
Každá z čakier vysiela vibrácie v jednej zo základných farieb (zodpovedajúcim jej úlohe) a vzťahuje sa k určitým orgánom a oblastiam tela. Čakry tiež riadi zvláštnosti ľudského správania sa a rozvoja a je nimi takisto spätne ovplyvňovaná. Pomocou drahých kameňov alebo čakrových vankúšikov máme možnosť ovplyvniť a harmonizovať funkcie čakier, vďaka čomu môžeme predísť, prípadne liečiť mnohé zdravotné problémy.

Masáž lávovými kameňmi

Starodávna technika, ktorá využíva silu prírody. Masáž horúcimi lávovými kameňmi patrí v dnešnej dobe medzi najluxusnejšie a najviac vyhľadávané masáže. Nie je tomu tak náhodou. Táto masáž je spojením zdravotnej a relaxačnej a preto ju vyhľadáva mnoho ľudí.Lávové kamene - čadiče vulkanického pôvodu, nás dokážu liečiť, odovzdávať pozitívnu energiu a pohlcovať našu negatívnu.

Tieto kamene obsahujú množstvo železa a oplývajú mužskou energiou Jang. Terapeutické účinky masáže lávovými kameňmi spočívajú v dôkladnom prehriati a premasírovaní svalstva. Masáž stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, hlboko relaxuje a harmonizuje, prehrieva celé telo, pomáha detoxikácii organizmu a vyrovnáva energie v tele.

Účinky lávových kameňov: výrazná podpora imunitného systému, uvoľnenie svalového korzetu tela, zväčšenie pohyblivosti kostrového skeletu, zmiernenie alebo dokonca odstránenie akútnej bolestivosti svalstva, podpora procesu detoxikácie organizmu, zlepšenie metabolizmus, prispenie k celkovému psychickému uvoľneniu

Masáž lávovými kameňmi je vhodná, keď máte: stuhnuté svaly, bolesti chrbta, slabú cirkuláciu, problémy so studenými nohami, artritídu, stresové a úzkostné stavy, problémy s nespavosťou, depresiu

Rašelinový zábal

Rašelinový zábal je jednou z foriem terapie, keď sa za účelom liečebného efektu privádza do tela teplo. Rašelina patrí medzi čisto prírodné látky – peloidy, ktoré sa vyznačujú predovšetkým svojimi mimoriadnymi tepelnými vlastnosťami. Pri aplikácii rašelinového zábalu dochádza v mieste, kde pôsobí na pokožku, k pomalému prestupu tepla do podkožných vrstiev. To spôsobuje rozšírenie ciev, čo prináša liečebný efekt, ktorým sa rašelinový zábal vyznačuje.

V priebehu zábalu sa predovšetkým uvoľňuje zvýšené svalové napätie. Podobne sa toto uvoľňovanie svalového napätia prejavuje i na hladkej svalovine vnútorných orgánov. Tu je účinok vyvolaný reflexnou cestou z kože a ovplyvnené sú i hlboko uložené orgány. Ďalej pôsobí rašelinový zábal na zmäkčenie a uvoľnenie väziva. To je spôsobené priamym pôsobením na kolagén, ktorý podľa teploty mení svoju štruktúru a nadobúda pri tom rôznu viskozitu.

Pri rašelinovom zábale sa tiež urýchľuje vstrebávanie výlučkov a zmiernenie opuchov. Bezprostredným následkom týchto účinkov je zníženie bolesti a tiež zlepšenie pohyblivosti ošetrovanej časti tela. Zvýšené prekrvenie tkaniva počas rašelinového zábalu je sprevádzané zvýšeným prísunom obranných látok a povzbudením imunitných reakcií. Reakcia tela je závislá na veľkosti ošetrovanej plochy tela, teplote rašeliny a dobe pôsobenia rašelinového zábalu. Rašelinový zábal je príjemná relaxačná procedúra napomáhajúca celkovému uvoľneniu psychického napätia klienta.

Liečenie biolampou

Liečba svetlom v rôznych formách sprevádza ľudstvo od nepamäti. Už starí Gréci si budovali kúpele, kde využívali blahodarne účinky slnečných lúčov. Mnohokrát sa v praxi potvrdila známa veta „kam nechodí slnko, tam chodí lekár“. Svetelná terapia má schopnosť prirodzene aktivovať samoliečebný potenciál ľudského organizmu, preto je všeobecne uznávanou liečebnou a preventívnou metódou.

Využitím výnimočného potenciálu svetelnej terapie sa znižuje záťaž organizmu a posilňuje celý imunitný systém. Liečebné polarizované svetlo biolampy má schopnosť cieleného prieniku do hlbších štruktúr tkanív. Svetelná energia – postupne preniká tkanivom a vyvoláva z liečebného hľadiska veľmi významné fotochemické zmeny. Podľa účinku na organizmus ju môžeme rozdeliť na tri hlavné smery pôsobenia: Analgetický účinok je vnímaný ako potlačenie bolesti, nastáva zníženie citlivosti nervových buniek v mieste priechodu polarizovaného svetla Protizápalový účinok - nastáva aktivácia prirodzených faktorov, ktoré sa podieľajú na likvidácii zápalu, podporuje rozšírenie ciev, urýchľuje látkovú výmenu a tým umocní reakciu vlastného imunitného systému organizmu. Biostimulačný účinok zvýšeného prísunu svetelnej energie výrazne podporuje a urýchľuje obnovu a zdravý vývoj buniek a poškodených tkanív.

Numerológia

Dátum narodenia prináša človeku danosti, schopnosti, ktoré si možno sám ani neuvedomuje. Výklad napovie ako sa zosúladiť so svojím dátumom narodenia, vedieť využiť jeho výhody a chrániť si slabé miesta. Numerológia patrí medzi najstaršie náuky. Prvé zmienky o náuke o číslach sa objavujú už v starom Egypte. Pre ľudí v starých filozofiách boli čísla niečím viac, než iba vyjadrením množstva. Za otca numerológie sa považuje grécky filozof a matematik Pythagoras, ktorý žil v 6.storočí pred naším

letopočtom a hlásal, že číslo je základným princípom sveta. Je niečím, čo riadi veci a že celý vesmír sú čísla, ktoré pochádzajú z jednotky. Číslo sa nevníma ako hodnota alebo obraz, ale to, čo je za ním skryté. Až keď toto vie človek plne pochopiť, až potom s tým môže pracovať. Na základe dátumu narodenia odhalí numerológia skutočnú osobnosť človeka, jeho slabšie i silnejšie stránky a pomôže hlbšie spoznať život a vysvetliť, prečo sa niektoré udalosti dejú. Keď pochopíme naše silné, dobré stránky, môžeme si ich rozvíjať, oprieť sa o ne a viac si veriť. Pri riešení svojich slabších stránok alebo nedostatkov začneme lepšie chápať ľudí, s ktorými sa stretávame. Je však treba vedieť si tieto vlastnosti pripustiť a začať na sebe pracovať. Čísla neurčujú človeku, čo má robiť, ale ukážu mu akou cestou by sa mal uberať. Numerológia pomáha, pomocou súčasných alebo ročných analýz, vyhnúť sa prekážkam v živote. Môže nám pomôcť uľahčiť život a zbaviť sa zbytočných stresov. Najdôležitejšie je rozhodovanie sa v správnom čase. Touto metódou sa dá vypočítať, aké máme práve obdobie, do čoho sa môžeme pustiť a aké rozhodnutie by sme mali nechať radšej na neskôr. Vďaka numerológii môže človek aj s náročným dátumom narodenia prekonať všetky prekážky. Keď spoznáme, akými vibráciami čísiel práve prechádzame, sme pripravení a žije sa nám ľahšie.

Rodinné konštelácie

Metóda systemických a rodinných konštelácií podľa Berta Hellingera. Každý z nás je hlboko spojený s ľuďmi patriacimi do nášho rodinného systému, ktorý siaha cez niekoľké generácie. Toto spojenie môže spôsobovať choroby, náchylnosť k nehodám, depresie, rôzne zlyhania, vzťahové problémy v rodine alebo na pracovisku, finančné problémy a pod. Stavaním systemických konštelácií je možné tieto problémy riešiť.

Vonkajší pohľad  na systém objasňuje postavenie jednotlivca v ňom, jeho vzťahy k ostatným osobám v systéme. Postupným prebudovávaním systému sa nachádza jeho vnútorný poriadok. Jednotlivec i ostatní členovia konštelácie si v nej hľadajú „správne" miesto. Proces hľadania správneho miesta v systéme ponúka nový obraz jeho fungovania. Vedie ku zmene a následne k riešeniu problémových vzťahov. Je to možnosť vidieť a emočne prežiť malé rituály umožňujúce nastolenie rovnováhy v systéme a prichádza k uvoľneniu situácie. Rodinné konštelácie sú nástrojom, ktorý pomáha zviditeľniť zvyčajne skryté sily, ktoré pôsobia v ľudských vzťahoch. Je možné pracovať skupinovou alebo individuálnou formou.

Čo potrebujeme vedieť pri práci s rodinnými konšteláciami? Užitočné sú informácie o rodinnom systéme, z ktorého pochádzame, aj zo súčasného, prípadne predchádzajúceho systému:

  • predčasné úmrtia rodičov (príp. aj prarodičov), súrodencov, interrupcie, smrteľné nehody, úrazy alebo choroby
  • rozchod alebo rozvod rodičov alebo prarodičov, bývalé partnerstvá
  • vážne postihnuté, mentálne choré osoby, závislosti na alkohole, drogách
  • osoby vylúčené, alebo nedostatočne vážené v systéme
  • adopcie, deti s iným otcom ako ostatní súrodenci, nevlastní súrodenci
  • opakované nehody, vraždy, samovraždy, incest, iné násilné činy
  • rany osudu – vojnový väzeň, koncentračný tábor, smrť matky pri pôrode, násilná strata majetku
  • iný mimoriadny osud